Leden 2007


Blesk (5.část)

31. ledna 2007 v 13:07 | Kate |  Příběhy
Lussi jemně pohladila Schampa.Vzala sedlo a uzdečku a začala ho sedlat.Bylo jí úzko:bála se o Bleska.Co když ho sežrali vlci?Lussi pospíchala aby mohli co nejdřív vyrazit ho hledat.Všichni se sešli před stájí.,,Rozdělíme se.Tyhle tři cesty končí u napajedla lesní zvěře.Tam třeba Blesk bude.Jestli ho cestou uvidíte máte laso."vysvětlila Melissa a všichni e rozjeli vlastní cestou.
Lussi jela cvalem lesem.Když už viděla,že se cesty mění spíš v zarostlou trávu,zpomalila aby neztratila cestu.Schamp odvážně kráčil dál.Lussi se ohlížela,jestli neuvidí Bleska.Ne.Nebyl tu.Neb o alespoň zatím neviděla.Scahmp zaslechl šustnutí a trhl sebou.Lussi věděla že SSchamp je spolehlivý.Celou cestu byl klidný až teď.Něco vyskočilo na Schampa ze zadu a ošklivě do něj zabodlo drápy.Nebylo to úplně.Schamp ucukl a utíkal tryskem pryč.Ještě to svtoření vyhozením zadníma nohama odkopl a ošklivě zranil.Lussi celá vyděšená se otočila a viděla co to bylo...Byla to liška.Nebyla ani zraněná ale ošklivě cdnila zuby.Vypadala však že nemá vzteklinu.
Liška se schovala někam do křoví a nebyla vidět.Další kus cesty byl spíš otravný.Všudé samé křový,které musela Lussi každý kus cesty odstraňovat.Konečně dorazili k jezeru,u kterého zrovna pily srny.,,Tak vidím že jste štěstí neměli zatím co já ano!"řekla Melissa.Anne,Lussi i Melissa vylezli z lesa současně!
Jezero bylo úžasné.Ale když Lussi spatřila Bleska,bylo to ještě lepší.Melissa ho vedla na provaze.Už byl večer a tak se dívky rozhodli že venku přespí.Rozdělali oheň,přivázali koně a jedli svou večeři.Pak šli spát.
Nechali ozdělaný oheň jelikož odhání divoká zvířata.Všichni usnuli.Lussi se zdál překrásný sen když...blízko se ozvalo vytí.Anne se probudila a probudila Lussi.,,To byli vlci!A jsou dost blízko!musíme se zbalit a odjet!",,Počkat,kde je Melissa?"
!!!POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!!!!

Lehká ,,koňská" collorka

31. ledna 2007 v 11:14 | Kate |  Produkty
Připravila jsem pro vás collorku.Je dost lehká,tak aby si ji mohl každý nováček vyzkoušet.

Jak "collorizovat"

31. ledna 2007 v 11:04 | Kate |  Rozhovory,tipy a rady
Připravila jsem pro vás podrobný návod jak vycollorizovat obrázek,jelikož se tu čím dál tím víc objevují kolorky.
1,Tady si stáhněte program photofiltre:(klikněte na to modré,pd tím máte co ve umí a konfiguraci)

PhotoFiltre 6.2.7

[tip!][česky][update]
Editace fotografií v češtině. velikost:1,6 MB
OS: Windows 98/ME/NT/2000/XP
PhotoFiltre je kompletní editovací program pro fotografie. Jeho hlavní výhodou je cenová dostupnost, česká lokalizace a nejenom ta, program nabízí i řadu jiných jazyků.

V program můžete vytvářet náhledy na fotky pomocí filtrů, vkládat texty, rozmazávat, ostřit, importovat, slepovat fotky dohromady atd.
Podporuje většinu obrazových formátů (.bmp, .bmp/rle, .gif, .jpeg, .png, .targa, .tiff, ico,). Nespornou výhodu je i český návod a fakt, že je k dispozici zdarma pro soukromé použití a výukové účely, pro komerční využití je nutná placená registrace po internetu

Podrobnější recenzi si můžete přečíst na eMagu
2,nemusíte instalovat,stačí si ho otevřít.
3,vemte si nevycollorizovaný obrázek a otevřete ho.
4,když kliknete na liště na tu šipečku a vemte si laso.
5,obtáhněte tou přerušovanou čarou (lasem) to,co chcete vycollorizovat a až to budete mít obtáhnuté zmáčkněte levé tlačítko a vyberte,,obrys a výplň výběru" a vyberte barvu.
6,než odkliknete ,,OK" dejte neprůsvitnost alespoň na 50 %
7,klikněte na OK a je hotovo
Asi vám to ze začátku nepůjde,ale věřte,je to skvělý program:)))
pozn.:jestli to nepůjde instalovat nepište to do komentářů,spíš na e-mail.
stahování je zdarma
zdroj stahování: www.stahuj.cz

Přihlaste se!

31. ledna 2007 v 10:53 | Kate |  Pony club
Už hodně lidí mi na mail psalo,jak se přihlásit do ponyclubu,že to nevědí.Je to prosté!Stačí se podívat na internetovou strnku www.ponyclub.cz tam si vše pročtěte a když se vám tam bude líbit můžete se přřihlásit rovnou v rubrice ,,Chceš být členem?"nebo podobně.je druhá od schora.Tak do toho!

Novinky 31.1.

31. ledna 2007 v 10:46 | Kate |  *News*
Milý milovníci koní,
od 9.00 až do 10.30 byli stránky neprovozné,tak doufám,že jste se nelekli.Tak co,jaký bylo vízo?U mě šest dvojek,jinak samý;)Doufám že to u vás dopadlo dobře a že vám rodiče nezakážou chodit ke koníkům!A kdyby jo,tak se je pokuste uprosit.Já jsem teď ve škole nebyla ani jeden den v tomhle týdnu,jelikož jsem si něco udělala z nohou a nemohla dva dny chodit.Mám to asi z ježdění nebo z čeho...Ráda bych kdyby jste se vyjádřili jak se vám tu líbí.Zatím tu nebyla žádná kritika(ani pozitivní ani negativní).Tak si užijte prázdniny a doufám že vás doma vaši neseřežou:)))!
Kate

Důležitý kontakt!

30. ledna 2007 v 19:28 | Kate |  *News*
Milý milovníci koní,
Někteří na náš blog třeba začali chodit teprve nedávno a tak znov uvádím e-mail stránek kam můžete psát dotazy okolo koní,fotky,inzerci,odpovědi na Bleskovky a co vás napadne.Ten e-mail je Katulikblog@seznam.cz

2.oddechová bleskovka

30. ledna 2007 v 19:24 | Kate |  !!!Bleskovky!!!
Protože vás collorizování bavilo,máme tu další kolorku!
ZADÁNÍ BLESKOVKY:
Tady jsem vám vyrobila bílo-černý obrázek Meteora a Lindy ze Starshine legacy.Vycollorizujte je jak chcete!(klidně i modře:))) )!
A aby jste vyděli jak vypadal ve skutečnosti tady ho máte:
Datum ukončení oddechové bleskovky:9.2.

1.oddechová bleskovka-konec

30. ledna 2007 v 19:13 | Kate |  !!!Bleskovky!!!
Tentokrát vás asi bavilo collorizovat a bylo dost těžké vybrat ten nejlepší obrázek.Netvrdím že je nejlepší ale je najzajímavější.Všichni jste posílali koně ve sněhu,jen tenhle je u moře:)Vyhrává Dania!
___________________________________________________________

Test na leden

30. ledna 2007 v 12:54 | Kate
LEDNOVÝ TEST
Zjisti,do které stáje bys měl(a) chodit.
1,Máš jít s kamarády do kina,ale slíbila jsi že dojdeš nakrmit koně do stáje.
a,koně počkají
b,radši je dojdu nakrmit
c,zavolám do stáje že nepřijdu
2,Za týden jedeš parkůr ale tvůj kůň nechce trénovat.
a,řeknu trenérovi.
b,naučím ho skákat za odměnu.
c,odvolám závod.
3,Jdeš do restaurace ale předtím jsi se stavila ve stáji vyčistit box a umazala ses.
a,dojdu se domů převléknout
b,už zůstanu u koní
c,půjdu tak do restaurace
KOLIK BODŮ MÁŠ VÍC?
více a NORMÁLNÍ STÁJ-Nemáš ráda hrabání hnoje ani jinou práci,ale ráda se svezeš.Máš i jiné koníčky a takhle máš na ně čas.
více b-SPORTOVNĚ ZALOŽENÁ STÁJ-Koně miluješ a chceš aby jsi ee svým koněm byla hvězda.Jsi schopná vynechat jakkoukoliv jinou aktivitu a ve stáji větinou trávíš dlouhé hodiny.
více c PLACENÉ USTÁJENÍ-Nerada se o koně staráš a třeba celý měsíc nejdeš do stáje.Potřebuješ proto někoho kdo se o koně bude starat

Komm mit in den stall-kdy vyjde

30. ledna 2007 v 12:04 | Kate |  *News*
Takžee jsem psala do pony clubu otázku,kdy nám tahle hra přijde:pozor:bude to už tenhle rok,zřejmě příští Super balíček.Nevím,nic neslibuji.Nechte se překvapit!

Blesk(4.část)

30. ledna 2007 v 11:38 | Kate |  Příběhy
Lussi se pomalu proplížila až k východu ze stáje.Nikde nic nebylo,když zase zaslechla koňské podkovy.Koukla se do výběhu.Viděla Bleska a nějakého člověka...,,Co tam Blesk dělá?"řekla potichu Anne.,,Ten člověk má bič,musíme ho zastavit!"rozhodla se Lussi.
Proplížili se až k výběhu ale...Anne omylem šlápla na větev a ta praskla.Člověk se dal na útěk a Blesk zůstal ve výběhu.,,Zůstaneme radši tady,kdyby se ten člověk vrátil"navrhla Lussi.Obě tak zůstali s Bleskem ve výběhu.Ten se přitulil k Lussi a ta usnula.Ráno se Lussi probudila a nejprv nechápala kde je,ale jak uviděla Bleska,pochopila.
,,Co ležíte ve výběhu?Běžte radši jezdit koně"spustila Melissa jak je uviděla.Pro Lussi to nebyl problém a tak si vzala Bleska.Anne do téhle stáje chodila a měla tu svého painta Mareta.Obě dívky si koně osedlali a vyrazili po jízdárně.,,Pojedu se podívat za stáj"řekla šťastně Lussi.
Jeli pomalu aby si tu jzdu užili když...Něco jim přeběhlo před cestu kde jeli a Blesk se vzepřel.Lussi bojovala na jeho hřbetu aby se udržela.Prudce škubla uzdou ale Blesk se vzepřel znovu.Schodil Lussi a utekl někam o lesa.
,,Achjo.Ty asi nevíš,že v lesích jsou vlco,co?"zetala se Melissa.Vem si Schampa a vyjedem ho hledat."
!!!POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!!!!

Legrácky:)))

30. ledna 2007 v 11:21 | Kate |  Galerie
Telefonování za volantem:-3 body!(nevím jak je to tady:))

Statistiky od 22.1.

30. ledna 2007 v 11:13 | Kate |  *News*
TOPlist

Anketa 2

30. ledna 2007 v 11:12 | Kate |  Ankety
HLASUJTE!

Moje animace

27. ledna 2007 v 18:08 | Kate |  Galerie
Tady je moje 1.animace kterou jsem vyrobila....líbí se vám?

Německy na koních

27. ledna 2007 v 11:37 | Kate
Vybrala jsem pro vás nejznámější německá slovíčka pro jízdu na koních.Německá proto,protože spoustu her s koňmi je německých.Tak začínáme:
Reiten-Jízda na koni
Settel-Sedlo
Pferd-Kůň
Kandare-Uzda
Stiefel-Holýnky
Pferdehufeisen-koňská podkova
Parcour-Parkůr
Pferderennen-dostihy
Die hohe Schule-Drezůra
Sporen-Ostruhy
Stall-Stáj
Hengst-hřebec
Mähre-klysna
Zuchstute-plemenná klisna
Fohlen-hříbě
Kdyby jste se chtěli zeptat na ještě nějaká německá slovíčka napište na e-mail Katulikblog@seznam.cz

Koně v zimě

27. ledna 2007 v 10:54 | Kate |  Galerie

Nový styl blogu:jaký?

25. ledna 2007 v 19:23 | Kate |  Ankety
Chystá se změna barev na blogu.jaké barvy tentokrát?Pokud napíšete na e-mail Katulikblog@seznam.cz získáte dárek.TAK DO TOHO!

Blesk (3.část)

25. ledna 2007 v 16:19 | Kate |  Příběhy
Lussi se doopravdy nelíbilo,že jí Melissa poveze domů.,,Je na tobě vidět že se ti nikam nechce.Je mi jasné že bys radši byla s Bleskem.Víš ale dám ti radu.Melissa neodjede bez klíčů do auta."řekl Jim a odešel vyhřebelcovat svou klisnu Allen.Lussi by mu bývala věřila,ale jak má vědět,kde má Melissa klíče.,,Jestli nevíš kde má klíče můžu ti pomoct.Má je v kalhotech které měla na sobě.Spadli ji na zem a pak si je strčila do kapsy"řekla vesee Anne.,,Na chvíli jí zdržím ale jen na chvilinku.Získáš tím čas sebrat klíče.TEĎ!BĚŽ!"zakřičela Anne.Lussi se rozeběhla a vrazila do stáje.Melissa šla přímo proti ní!Co teď bude dělat?Rychle vklouzla do prázdného boxu vedle ní.,,Kde je Lussi?"ptala se utahaně Melissa.,,No...Šla na wc.Chci se zeptat:co mám dělat když můj kůň kulhá?"
Lussi kráčela potichu po stáji..uviděla překrásného koně.Na jeho boxu bylo napsáno "Schamp".
Lussi se tak líbil..bouchli dveře a Lussi bylo jasné,že Anne zřejě Melissu zdržet nestihla.Rozběhla se hmátla po kalhotech.Rychle vlezla k Schampovi do boxu.,,Že mě neprozradíš?"zeptala se šeptem.Schamp byl ticho a ukosoval oves z jeho balíku.Lussi věděla,že Melissa bude po kalhotech pátrat a tak nacpala do kapsy kousek slámy po tom co vyndala klíče.Hodila je zpět na stůl.Vše bylo dokonale načasované.,,Kruciš,kde ty klíče jsou?!"rozzuřila se Melissa a odešla ze stáje.Lussi si nechala kíčky u sebe.
Když Lussi vyšla ze stáje prohlásila ,,Slyšela jsem co se tu stalo,nepřespíme ve stáji?"Lussi si ihned zamluvila místo v Schampově boxu kde si roztáhla slámu a jeden balík pod hlavu.Anne si lehla k boxus Melindě vedle Lussi.
Schamp byl celou noc úplně v klidu.Něco se šustlo ve stáji.Anne a Lussi se ihned probudili .,,Slyšela jsi to?",,jo.měli bychom to jít prozkoumat"řekla rozespale Anne.
!!!POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ!!!